Akıllı telefonla artık müthiş fotoğraflar çekiliyor. Peki bu fotoğraflar çıkarılırken sadece o telefon mu kullanıyor? Tabii ki hayır. Kullanılan çeşitli teknikler dışında bir bu akıllı telefonlarda kullanabileceğimiz bu uygulamalar var. Sizler için bu mobil fotoğrafçılık uygulamaları seçeneklerini inceledik:

Mobil Fotoğrafçılık Uygulamaları

Mobil Fotoğrafçılık Uygulamaları

1) Adobe Photohop Lightroom CC

Gerekli mobil fotoğrafçılık ekipmanları kullanarak akıllı telefonlarla çekilen fotoğraflarınızı düzenlemek ve paylaşmak için güçlü ama basit bir sunan ve üstelik ücretsiz uygulamadır. Fotoğraflarınızda yapabileceğiniz bir sürü değişiklik seçeneği sunan ve uygulamanın masaüstü uygulaması ile senkronize olması ise diğer uygulamalar karşısındaki avantajları.

2) VSCO

VSCO son derece basit kullanımı ile birçok kullanıcının olduğu bir uygulama. Uygulamanın hem IOS hem de Android versiyonları var. Android versiyonu IOS’a göre biraz zayıf kalsa da VSCO genel olarak hem çekim esnasında hem de düzenleme amacıyla kullanılabileceğiniz iyi uygulamalardan biri.

3) Snapseed

Google’ın harikalarından biri olan bu uygulama fotoğraf üzerinde akla gelebilecek her türlü retouch hareketini yapmanıza izin veriyor. Ayrıca hazır görünümleri kullanabildiğiniz gibi fotoğrafınıza HDR efekti da verebiliyorsunuz.

4) AutoDisk Pixlr

Hazır görünümlerle çalışmak isteyenler için ideal uygulamalardan biri olan AutoDisk Pixlr iyi bir arayüzü var. Donanımlı bir uygulama olması ile de kısa sürede çok sayıda kullanıcıya ulaşan AutoDisk Pixlr’i mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

5) Enlight Photofox

Bu uygulama ücretli ancak vereceğiniz parayı hak eden bir uygulama. Dilerseniz ücretsiz versiyonunu da kullanabilirsiniz. Ancak uygulama sadece IOS’da var.

6) Adobe Photoshop Express

Mobil fotoğrafçılık eğitimi almanıza gerek kalmadan bir fotoğraftaki temel tüm düzenlemeleri yapabileceğiniz bu uygulama ile fotoğrafı döndürebilir, düzeltebilir, kesebilir veya kırmızı gözü düzeltebilirsiniz.

7) Photo Mate R3

Android telefonların kullanabileceği en gelişmiş uygulamalardan biri olan Photo Mate R3 ücretli bir uygulama. Bu fotoğraf uygulaması sayesinde fotoğraflarınızın RAW versiyonlarına sahip olabiliyorsunuz.

8) Prisma

Bu aslında bir fotoğraf düzenleme uygulaması değil. Uygulama çektiğiniz fotoğraflara ünlü ressamların tekniklerini uygulayabilmenizi sağlıyor. Picasso, Munk ve bir çok ünlü süslemeleri ve desenleri bu uygulama sayesinde fotoğraflarınıza uygulayabiliyorsunuz.

9) HUJI

Bu da bir düzenleme uygulaması değil. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra açtığınızda karşınıza eski fotoğraf makinesi görüntüsü çıkıyor ve oradaki objektifi kullanarak fotoğraf çektiğinizde çıkan karelerde analog vb. makinelerle çekilen fotoğrafların etkisini görebiliyorsunuz.

 

Author